Технічні вимоги до оригінал-макетів друкарні «Ваіте»

Усі надані до тиражування оригінал-макети в цифровому вигляді повинні відповідати наступним технічним параметрам:

1. Електронні носії

USB Flash, CD, DVD. Можлива передача матеріалів через будь-який доступний файлообмінник. (Наприклад FEX. NET (оптимально для України) або dropmefiles.com)

Не допускається використання самораскривающіхся архівних файлів.

2. Формати файлів

Adobe PDF стандарту x1a;

Adobe PhotoShop; Adobe Illustrator; Adobe InDesign; QuarkXpress; Corel – для початкових кодів

3. Вимоги до електронного макету

Електронний макет до друкарні може бути надано у вигляді єдиного файлу або у вигляді окремих файлів для кожної смуги.

Орієнтація і розмір зображення в многополосном єдиному файлі повинні бути ідентичні для всіх сторінок, а також дотримано порядок їх слідування. Неприпустимо використання файлів, підготовлених розворотами: приймаються тільки посторінкові файли.

У виняткових випадках допускається надання файлів розворотами на обкладинку. «Обличчя» і оборот повинні бути представлені або розворотами, або посторінково. Не допускається надання «особи» обкладинки розворотом, а обороту посторінково.

4. Технологічні параметри макета

Формат майбутнього виробу необхідно узгодити з фахівцем друкарні, так як обраний формат майбутнього видання може не відповідати технологічним параметрам друкарського і постдрукарського обладнання.

Для всіх типів робіт повинні бути підготовлені «вильоти» (припуски) по 2 мм з кожного боку і по 5 мм для робіт на Ниткошвейки. Розташування значущих елементів від обрізного формату повинна становити не менше 3 мм.

При підготовці PS-файлу формат паперу призначається з урахуванням розміру «вильотів» і технологічних полів. Зображення повинно бути відцентрований.

«TrimBox», при наявності інформації про себе в файлах, повинен відповідати формату обріза і описувати його.

5. Технологічні параметри друкованого процесу

Не допускається використання ліній з обведенням товщиною менше 0,5 pt і розміщення текстових блоків з використанням кегля розміром менше 6 pt при друку їх вивороткой на тлі, що представляє складовою колір, а також при призначенні їм відтінку, що складається з двох і більше фарб.

При використанні тонких ліній необхідно враховувати мінімальну товщину, відтворену при друку, в залежності від щільності растру:

до 24% – 0,45 pt (0,15 мм);

від 25 до 49% – 0,3 pt (0,1 мм);

від 50 до 100% – 0,2 pt (0,07 мм).

У разі невідповідності висунутим вимогам велика ймовірність втрати тонколінейних елементів при їх відтворенні.

Залежно від кольору тексту мінімальний розмір шрифту повинен бути рівний:

для рубаних гарнітур – 6 pt (CMYK), 4 pt (монохромний колір);

для засеченія гарнітур – 7 pt (CMYK), 5 pt (монохромний колір);

виворотка для рубаних гарнітур – 7 pt (CMYK), 5 pt (монохромний колір);

виворотка для засеченія гарнітур – 8 pt (CMYK), 6 pt (монохромний колір).

Відстежити наявність елементів, які не відповідають вищезазначеним параметрам, не завжди можливо, особливо на стадії додрукарської підготовки макетів. Нерідко ця помилка проявляється лише при друку тиражу. А виправлення подібних «ляпів», виявлених на приладнанні, тягне за собою неминучі витрати за повторний висновок форм і прилаладнання обладнання, а так само може стати причиною зміни термінів здачі готової продукції.

6. Шрифти

Шрифти, використані в макеті, повинні бути впроваджені в наданий файл. У разі відсутності шрифту в макеті він автоматично замінюється на Courier. Також не рекомендується використання системних шрифтів, так як при обробці файлів на растровому процесорі велика ймовірність їх заміни.

7. Колір

Макет не повинен містити об’єктів, відмінних від колірного простору CMYK. Можливе використання сумішевих квітів PANTONE®. У 4-х кольоровий роботі (CMYK) сумішеві відтінки необхідно перетворювати в CMYK. Для визначення сумішевих квітів необхідно використовувати стандартні бібліотеки палітри PANTONE®.

Елементи чорного кольору (CMYK-0/0/0/100), розташовані на однорідному фоні, повинні мати атрибут «overprint» (накладення).

Не рекомендується наявність елементів сірого кольору, підготовлених від 2-х, 3-х або 4-х кольорів. «Плашкові кольору» необхідно готувати з найменшими складовими CMYK для забезпечення більш точної передачі кольору. Сірий колір необхідно отримувати тільки з чорного кольору (Black). В іншому випадку можливий «різнотону» за тиражем.

Чорним плашкам, що вимагає насиченого, глибокого чорного кольору, необхідно призначати наступне співвідношення по CMYK – 60/50/40/100. У разі недотримання цих вимог і підготовки чорних плашок з іншим складом по CMYK, отриманий чорний може передавати відтінки інших кольорів.

Сумарна барвистість зображень не повинна перевищувати 300%. В іншому випадку можливе виникнення ефектів «отмариванія» (тенение), непроработкі елементів в тінях і «вищипування» волокон паперу при друці.

8. Вимоги до файлів, профілі

При написанні PS-файлу в діалоговому вікні друку необхідно откл8. Вимоги до файлів, профілі

При написанні PS-файлу в діалоговому вікні друку необхідно відключити системи управління кольором. При наявності колірних профілів в файлі растровий процесор автоматично їх видаляє.

Друкарське обладнання друкарні «Ваіте», а так само цветопроба налаштовані відповідно до стандарту ISO 12647-2.

Надані PDF-файли повинні бути отримані з програми «Acrobat Distiller» через PS-файл, відповідно до вимог друкарні. Профіль налаштувань для «Acrobat Distiller» можна запросити додатково.

9. Растрові зображення

Достатнім дозволом для растрових зображень є значення 300 точок на дюйм (dpi). Стандартна линиатура друку дорівнює 200 lpi для крейдованого паперу і 175 lpi для крейдованого. Дозвіл вище 400 dpi не впливає на якість зображення, проте значно уповільнює процес підготовки PS / PDF-файлів і їх обробку на растровому процесорі, тому зображення, які мають дозволи вище 400 dpi автоматично зменшуються до 300 dpi.

Всі зображення, що використовуються в макеті, повинні бути представлені в колірній моделі «CMYK»! Неприпустимі зображення в колірному просторі «RGB», «LAB» і т. П. Чорно-білі зображення повинні бути підготовлені як «Grayscale». Штрихові зображення – як «Bitmap» і мати роздільну здатність 1200 dpi. Не допускається використання растрированного тексту менше 8 пунктів, особливо підготовленого вивороткой і від 2-х – 4-х кольорів.

При використанні формату * .JPEG для растрових зображень слід пам’ятати, що ступінь стиснення досягається за рахунок втрати якості зображення.

Застосування форматів * .GIF, * .BMP, * .PICT, а так же зображень, поміщених в верстку через «буфер обміну» просто неприпустимо.

10. Вимоги до макетів

Роздруківки макета проводиться безпосередньо в друкарні. Макет затверджується замовником, через перегляд роздрукованих листів замовником в офісі, або візуванням переглядових файлів за допомогою Інтернет.

Підтвердженням коректності та відповідності макета є датована підпис замовника на кожному аркуші роздрукованого оригіналу або затверджений по e-mail електронний макет, який був надісланий замовнику засобами Інтернет / FTP.

Для перегляду PDF-файлів використовуйте Adobe Reader не нижче 7-й версії (www.adobe.com) або Adobe Acrobat Professional не нижче 7 версій. Візування можливо тільки при включенні функції перегляду Overprint Preview.

Для друку документів на принтері з Adobe Acrobat Professional в настройках друку підключіть функцію Simulate Overprinting.

Adobe Reader не підтримує цю функцію.

Тільки в цьому випадку ви побачите елементи, які відображаються на відбитку при друку.

11. Вимоги до цветопробе

Для контролю якості кольороподілу і в ролі орієнтиру за кольором для друкаря використовується цифрова цветопроба, виготовлена на спеціальному обладнанні, каліброваному відповідно до друкованим процесом. Відбитки з принтера або цифрової машини еталоном кольору бути не можуть!

Файли для кольоропроби повинні відповідати файлам, наданим для друку продукції.

12. Пост-прес

Електронні макети обкладинок для видань, що скріплюються клейовим безшвейним і ниткошвейних способами, надаються у вигляді розворотів, що враховують розмір корінця.

Товщина корінця для конкретної публікації розраховуються виходячи з кількості зошитів і щільності паперу. Розмір корінця уточнятся у менеджера друкарні.

Оборот корінця обкладинки повинен бути білим і мати додаткові 2 мм з кожного боку для більш міцного з’єднання блоку з обкладинкою.

При складанні продукції, що скріпляється на скобу, внутрішні смуги блоку зменшуються за рахунок зміщення смуг на величину, що залежить від товщини блоку брошури в розгорнутому вигляді. Необхідність компенсації зсуву (розпуску смуг) визначається фахівцями друкарні.

При складанні продукції, що скріпляється на пружину, необхідно враховувати відстань від краю аркуша (в обрізному форматі) до внутрішнього краю отворів під пружину. Рекомендована відстань – 9 мм.